Logo

Web Tasarım

Web Tasarım günümüzün teknolojisi olan internetin görünen yüzünün oluşturulmasıdır. Günümüz internetinin bize sağladığı en büyük avantaj, mesafe tanımaksızın olan anlık iletişimi sağlamaktır.

Web sitelerinin ise sağladığı büyük avantaj her saat ulaşıma açık olmasıdır.Web sitesi yapımı işi kısa sürede ucuz maliyetle yapılabildiği gibi, uzun uğraşlar, uzun bir zaman ve maliyetli şekilde de yapılabilir. Bu durum tamamen sizin tercihinizdir.

Kısa sürede yapılan işler genelde hazır temalar üzerine kurulan bir altyapı ile yapılan işlerdir. Fakat bu yol da giderseniz kendinizde ait bir siteyi başka bir yerde görmeniz kaçınılmazdır. İşin bir diğer yanı olan özgün yazılım kısmı ise sadece size özel tasarım ile altyapısını hazırlamaktadır.Web siteniz yapılırken birkaç aşamadan geçer;

  1. Projelendirme & İsteklerinizi anlama: Bu aşamada sizi dikkatli bir şekilde dinleyip isteklerinize ve beklentilerinize göre bir taslak oluşturuyoruz.
  2. Tasarım aşaması: Bu aşamada sizden alınan istekler doğrultusunda ortaya çıkacak olan sitenin bir fotoğrafı hazırlanır. Hazırlandıktan sonra sizin onayınız doğrultusunda bir sonraki aşamaya geçilir.
  3. Tasarımın web ortamına aktarılması: Onaylanan tasarım güncel olan HTML 5 / CSS 3 dilleri ile web ortamına aktarılır. Bu aşama sonunda sitenizdeki her şey statik yani sabittir. Son bir kontrolden sonra artık siteniz dinamik hale getirilmeye, yani Boceksoft Panel’ine bağlanmaya hazır.
  4. Panel’e bağlama: Bu aşamada siteniz programlanır ve size arka tarafta sitenizi kontrol edebileceğiniz bir panel yapılır.
  5. Test: Siteniz her şeyi tam bir şekilde kontrol ve testleri yapılır, en sonunda size teslim edilir.

Web siteniz kullanım aşamasına geldikten sonra Google’da üst sıralara çıkmak için bir çok kriter bulunmaktadır. Bu kriterlerin bir çoğunu boceksoft paneli üzerinden ayarlanabilir şekilde size sunulmaktadır. Verilen panel üzerinde kendinize ait blog sayfanızda yazılar yazarak sitenizi üst sıralara taşıyabilirsiniz. Bu durum online satış siteleri için ise ekstra önemlidir. Sıralamada üste çıkmanın bir diğer önemli unsuru ise Responsive Tasarımdır. Günümüz kullanıcılarının ortalama olarak %55 - %65 (siteye göre değişiklik gösterebilir)’i mobil platformu tercih etmekte. Sitenizi yaptırırken bu gibi unsurlara dikkat etmenizde fayda var .